A Budaörsi NŐ fotókiállítás minden évben egy jótékonysági árveréssel zárul. 2019-ben a Lélekzuhany Gospel Kórust támogatjuk. Idén 10 tájkép mellett 10 képzőművészeti alkotást is árverésre bocsátottunk.
Cikk sorozatunkban ismerjék meg jobban a művészeket, akik támogatják ügyünket, és az alkotásaikat, amiket felajánlottak.
Ráthonyi Kinga – vizuális művész, Neil Wolstenholme – vizuális művész, Gulyás Boglárka – képzőművész, Bodnár Gábor– hangszerkészítő, Tóth József Füles – a magyar reklámfotózás legendája, Győrfi András – festőművész, Nagy Gyöngyi – népi iparművész, Kadosa Kiss József – képzőművész, Kádár Gabriella – szobrász, keramikus, Somogyi Ferenc – szobrász.
Ráthonyi Kinga adjunktus a PTE MAMI Tárgyalkotó Tanszékén és a Budaörsi Illyés Művészeti Szakképzés, a kerámiaműves szakképzés vezetője.
A Budaörsi NŐ fotókiállításra három porcelán párnácskát ajánlott fel, amit szabad kézzel épített porcelánból, redukciós gázégetéssel (1300fok), máz feletti matricával és festéssel készített.
Mi a története az alkotásodnak?
Az Ezeregy éjszaka párnainak néhány darabja. A Parallel Realities című kiállításomra készült, 2018-ban.
Mi sodort a művészetek felé?
Mindig is ezt csináltam, mióta emlékszem, nem merült fel a „miért” kérdés. Miért ne ezt ezt csinálnám ?
Ráthonyi Kinga alkotására ide kattintva, a közösségi oldalunkon lehet licitálni!
Bízunk benne, hogy jó helyre kerülnek a párnácskák.
A porcelán szobor 1300 fokos fatüzes kemencében lett kiégetve. A szobor “We’ve Come So Far?” című poszt-funk kerámia kiállításhoz készült.
Ez a kiállítás az ikonikus popkultúrát használta az emberi művészeti kreativitásról szóló történetem bemutatásához. A legrégebbi tàrgyi bizonyítékunk erről 100 ezer évvel ezelőtti.
A kiállításáról bővebb információt ide kattintva találnak.
További munkáit pedig ide kattintva nézhetik meg.
Neil Wolstenholme az Egyesült Királyságból jött Magyarországra 1996-ban.
„Ráthonyi Kingával közösen ismertettük meg a közösségi művészetet az országgal. Budaörs nyílt gondolkodású és előremutató közösségének köszönhetően 2015-ben megalapítottuk a budaörsi Közter18 Közössègi Alkotò teret. Nagyon örülök, hogy a közösségnek adományozhatom a műalkotásomat, és visszaadhatok valamit a közösségnek, amely támogatott engem.”
A hely a következő programokat működteti:
* az Illyès Gyula Gimnàzium keràmiamûves OKJ szakkèpzèsèt
* éves nemzetközi kerámia szimpóziumot,
* keràmia tanfolyamokat és alkotòűhelyeket
* kortárs vizuàlis mûvèszeti kiállításokat
* közösségi művészeti alkotòmûhelyeket
Amennyiben szeretné felvenni a kapcsolatot Ráthonyi Kingával és Neil Wolstenholme-el azt a www.kozter18.hu weboldalon keresztül teheti meg.